پیام خداحافظی یاین مکدونالد مدیر کل کنونی ICA


همکاران محترم

با سلام
اینجانب پس از 8 سال تصدی سمت مدیر کلی اتحادیه بین المللی تعاون (ICA) در تاریخ 9 شهریور 89 (31 آگوست 2010) از این سمت خداحافظی خواهم نمود. این 8 سال پربار ترین دوره کاری بنده بود. با اینکه احساس می کنم ICA از سال 2002 که من وارد آن شدم شکل بهتری به خود گرفته است، اما زمان آن است که یک گام دیگر به جلو بگذاریم و دست همکاری به مدیر کل آینده آقای چارلز گولد بدهیم تا ICA را یک پله جلو تر ببریم.
این زمان، برای نهضت جهانی تعاون زمان حساس و هیجان انگیزی است. شرکت های تحت مالکیت سرمایه گذار در پی ارتباط بسیار نزدیکشان با اقتصاد نئو لیبرال در بحران به سر می برند؛ فقر و شکاف میان فقیر و غنی در حال فزایش است و جهان از دست بانکداران ثروتمندی که شیوه زندگی مردم را به آنها دیکته می کنند خسته است.
ما نشان داده ایم که بنگاه های تعاونی با مجموعه اصول و ارزش های منحصر به فرد و اعتقاد به صلح و عدالت اجتماعی، راه حلی است برای بسیاری از این مشکلات؛ اما متقاعد کردن دولت ها و سازمان های بین المللی مربوط به ما هنوز باقی مانده است و کار ناتمامی است که باید محقق شود.
با این وجود اعلامیه سازمان ملل در خصوص اعلام سال 2012 به عنوان "سال بین المللی تعاون" نشان می دهد که ما پیشرفت بسیار زیادی داشته ایم و این فرصتی عظیم است برای نهضت تعاون جهان تا خود را به پله اول بکشاند.
من هنوز مشتاقم در افزایش اعتبار تعاون در سطوح ملی، منطقه ای و بین المللی فعالیت نمایم و خوشحالم که برای این هدف خود را در دسترس قرار می دهم.
اگر به نظر شما من می توانم در آینده از این طریق به شما کمک کنم، مرا مطلع نمایید. در ضمن، از شما به خاطر حمایتتان از من در زمان تصدی این سمت قدردانی می کنم.

یاین مکدونالد
  

 

 

/ 1 نظر / 42 بازدید