تعاون یعنی همکاری

هدف از ایجاد این وبلاگ معرفی تعاون و نقش آن در اقتصاد کشور ها می باشد. خواهشمند است ما را از نظرات سازنده خود محروم نسازید-کپی برداری از مطالب وبلاگ با ذکر منبع آزاد است
 
تعاونی ها در B20 با یکدیگر همصدا شدند
ساعت ۱۱:٢٠ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۳ آذر ۱۳٩٤ : توسط : محسن خواجه محمدی

 نمایندگان تعاونی ها  روز 14 نوامبر در نشست B20 که قبل از نشست G20 در آنتالیا-ترکیه برگزار شد گرد هم آمدند. آنها خواستار دخیل نمودن بیشتر چشم انداز تعاونی و به رسمیت شناختن الگوی تجاری خاص آنها در G20 شدند.

B20


آنها با اشاره به آخرین آمار کواوپ مانیتور در سال 2015 که نشاندهنده رشد 7 درصدی گردش مالی 300 تعاونی برتر که مجموعاً دو و چهار دهم تریلیون دلار می باشد، بزرگی و کارآمدی بخش جهانی تعاون را به نمایندگان B20 یادآور شدند.

مونیک لرو، رییس و مدیراجرایی گروه دژاردان و رییس جدید اتحادیه بین المللی تعاون خواستار به رسمیت شناختن تنوع الگوهای تجاری [تعاونی] به ویژه در مقررات مالی شد. وی گفت: "ما برای پرهیز از تأثیرات منفی بر تعاونی های مالی به واسنجی مقررات نیازمندیم، چرا که آنها برای رشد مالی و به ویژه تأمین مالی شرکت های کوچک و متوسط ضروری و اساسی می باشند. او در این رویداد به همراه آقای ژان لویی بانسل رییس انجمن بانکداری اتحادیه بین المللی تعاون شرکت نمود".

چارلز گولد، مدیرکل اتحادیه بین المللی تعاون نیز در این نشست گفت: B20 از نظر ما محلی مهم برای مباحثی اساسی برای تعاونی ها است، چرا که این مباحث مربوط به تمام شرکت ها می باشد. ما از دعوت شما جهت حضور در این نشست تقدیر می کنیم و خواستار حضور بیشتر "تأثیر و توان بالقوه" الگوی تعاون در توصیات B20 می باشیم.

همچنین، شاون تاربوک، رییس فدراسیون بین المللی بیمه اشتراکی و تعاونی (ICIMF) از یک ابتکار جدید به نام "استراتژی بیمه های خرد اشتراکی (ICMIF555)" خبر داد که در نشست های ماه دسامبر COP21 در پاریس از آن حمایت خواهد شد. هدف این استراتژی تحت پوشش قراردادن 5 میلیون خانوار کم درآمد در 5 کشور طی پنج سال می باشد که تا سال 2020، 25 میلیون نفر را تحت پوشش بیمه خرد قرار داده و به ریشه کن نمودن تأثیر بلایای طبیعی و تغییرات اقلیمی کمک خواهد کرد. این هدفگذاری، با 25% سهم بخش خصوصی از تعهدات کل G7 برای تحت پوشش قراردادن 400 میلیون  نفر دیگر تا سال 2020 برابری می کند.

تعاونی ها و شرکت های اشتراکی بیمه سریعترین رشد صنعت بیمه را داشته و 27% از بازار جهانی بیمه را در اختیار دارند.