تعاون یعنی همکاری

هدف از ایجاد این وبلاگ معرفی تعاون و نقش آن در اقتصاد کشور ها می باشد. خواهشمند است ما را از نظرات سازنده خود محروم نسازید-کپی برداری از مطالب وبلاگ با ذکر منبع آزاد است
 
بیانیه مجمع عمومی اتحادیه بین المللی تعاون برای سران جهان که در COP21 پاریس شرک
ساعت ۸:٠٥ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۳ آذر ۱۳٩٤ : توسط : محسن خواجه محمدی

ما شرکت کنندگان در چهل و چهارمین مجمع عمومی اتحادیه بین المللی تعاون روز 13 نوامبر 2015 در آنتالیا ترکیه گرد هم آمدیم و به رؤسای دولت و کشور های مشارکت کننده در COP21 پاریس که در تاریخ دسامبر 2015 مشارکت می کنند تأکید می کنیم که:

cop21


 

1-    اتحادیه بین المللی تعاون که امسال 120 امین سال تأسیس خود را جشن می گیرد، نماینده بیش از یک میلیارد نفر از اعضای دو و نیم میلیون تعاونی در سراسر جهان است که مجموعاً معیشت 250 میلیون نفر را تأمین کرده و برای بخشی از آنها ایجا شغل کرده است.

2-    تعاونی ها بنگاه های پایداری هستند که نقش مهم آنها در تحقق اهداف توسعه پایدار در سیاست های جهانی متعددی (نظیر سند نهایی Rio+20، تأمین مالی برای سند نهایی توسعه در دستور جلسه توسعه پایدار 2030 سازمان ملل)به رسمیت شناخته شد.

3-    تعاونی ها در بخش های مختلف اقتصادی نظیر کشاورزی، خرده فروشی، بیمه، مسکن، بانکداری و انرژی فعال هستند و می توانند نیرویی جهت تحقق اهداف توسعه پایدار در حوزه های مختلف که یکی از آنها تغییرات اقلیمی می باشد تلقی شوند.

4-    اتحادیه بین المللی تعاون از اعضای خود خواسته است به ابتکارات خود در زمینه مبازره با تغییرات آب و هوایی ادامه داده و به دنبال ایجاد ابتکارات جدید باشند.

پس،

اتحادیه بین المللی تعاون از رؤسای کشورها و دولت های جهان که در COP21 پاریس شرکت می کنند مصرانه می خواهد، تا با اقدامات مؤثر و بلندپروازانه علیه تغییرات آب و هوایی موافقت کنند و در اجرای آن نهضت تعاون را شریک خود بداند.