تعاون یعنی همکاری

هدف از ایجاد این وبلاگ معرفی تعاون و نقش آن در اقتصاد کشور ها می باشد. خواهشمند است ما را از نظرات سازنده خود محروم نسازید-کپی برداری از مطالب وبلاگ با ذکر منبع آزاد است
 
رییس کواوپ مانیتور: 6/9% رشد مبین روند رو به رشد چهارساله تجارت تعاون است
ساعت ٢:٥٩ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٦ آبان ۱۳٩٤ : توسط : محسن خواجه محمدی

رییس کو اوپ مانیتور

اطلاعات منتشر شده کواوپ مانیتور مربوط به سال 2013 نشان می دهد که مجموع گردش مالی 300 تعاونی برتر دنیا از 2205/70 میلیار دلار به 2360/05 میلیارد دلار رسید. این 300 شرکت برتر در 25 کشور حضور داشته و 40% از آنها در بخش بیمه، 32% در بخش کشاورزی و صنایع غذایی، و 17، از آنها در بخش تجارت عمده و خرده فروشی می باشد.


زنکیورن، فدراسیون ملی اشتراکی بیمه تعاونی های کشاورزی از ژاپن برای چارمین سال پیاپی رتبه اول را در این لیست از ان خود کرده است.

دیم پائولین گرین، رییس اتحادیه ملی تعاون در این خصوص می گوید: "امسال، این نرخ رشد 6/9 درصدی در تجارت 300 تعاونی برتر جهان نشان دهنده قدرت روز افزون بخش ما در اقتصاد جهان می باشد. این آمار و ارقام بر اساس نتایج سال 2013 می باشد و بیانگر رشد مستمر چهارساله از سال 2010 تا 2013 می باشد (ینعی سالهایی که فروپاشی های مالی و رکو های رکود های اقتصادی جهان را تحت تاثیر قرارداده بود). این برای الگوی تعاون دستاورد بزرگی است که در بازارهای سهام جهانی حضور ندارد و اغلب از چشم مفسران اقتصادی و رهبران سیاسی دور مانده اند. جای تعجب نیست که یک میلیارد نفر در دنیا انتخاب کردند که بخش از زندگی خود را در یک تعاونی بگذرانند".

کواوپ مانیتور با همکاری اتحادیه بین المللی تعاون و موسسه تحقیقات تعاونی و اجتماعی اروپا  تأسیس شد. اطلاعات کامل  از 2829 تعاونی از 76 کشور، من جمله 1658 تعاونی از 55 کشور با گردش مالی بیش از 100 میلیون دلار بوده است.