تعاون یعنی همکاری

هدف از ایجاد این وبلاگ معرفی تعاون و نقش آن در اقتصاد کشور ها می باشد. خواهشمند است ما را از نظرات سازنده خود محروم نسازید-کپی برداری از مطالب وبلاگ با ذکر منبع آزاد است
 
جایزه پیشگامان راچدیل 2015 به خانم پاولین گرین رسید
ساعت ٩:۳۳ ‎ب.ظ روز شنبه ٢۳ آبان ۱۳٩٤ : توسط : محسن خواجه محمدی

پاولین گرینطی مراسمی همزمان با کنفرانس جهانی و مجمع عمومی اتحادیه بین المللی تعاون که از تاریخ 20 لغایت 22 آبانماه 1394 در شهر آنتالیا –ترکیه برگزار شد، جایزه پیشگامان راچدیل 2015 به خانم پاولین گرین رییس سابق این اتحادیه اعطا شد.
جایزه "پیشگامان راچدیل" اتحادیه بین المللی تعاون بالاترین نشان افتخار از طرف این اتحادیه است. هدف از اعطای این جایزه، شناسایی فردی است که از منظر پیشگامان راچدیل به فعالیت های تعاونی نوآورانه و پایدار از نظر مالی که به اعضای تعاونی نفع چشمگیر داشته باشد کمک کرده است.
خانم گرین از زمانی که هدایت تعاونی وودکرافت فولک را بر عهده داشته است به عنوان یک تعاونگر شناخته شد. فعالیت های وی به شرح ذیل می باشد: دستیار دبیر پارلمانی اتحادیه تعاون انگلستان از سال 1984 الی 1989؛ عضو تعاونی پارلمان اروپا از سال 1989-2000؛  رییس کنگره تعاونی در سال 1997؛ عضو کمیسیون تعاون در سال 2000؛ و رییس Cooperatives UK انگلستان از سال 2000-2009.
وی در سال 2009 به عنوان اولین زن در تاریخ 114 ساله اتحادیه بین المللی تعاون، به سمت ریاست این اتحادیه نائل شد. او پس از انتخاب شدن به سمت رییس، رویکرد اتحادیه را بر سه عنصر اصلی متمرکز کرد: ایجاد فرصت برای هم افزایی تجاری تعاونی ها در جهان؛ افزایش نمایندگی در موسسات جهانی؛ و ایجاد مرکز عالی دانش و اطلاع رسانی تعاون.
همچنین وی، با استفاده از فرصت بدست آمده از سال بین المللی تعاون  (2012)، برنامه کاری دهه تعاون را ایجاد نمود.
با تصویب تعاونگران صد کشور، این برنامه کاری (Blue Print) به عنوان سرمشقی جهت تعیین اهداف استراتژیک نهضت های تعاون به سوی سال 2020 عمل می کند.