تعاون یعنی همکاری

هدف از ایجاد این وبلاگ معرفی تعاون و نقش آن در اقتصاد کشور ها می باشد. خواهشمند است ما را از نظرات سازنده خود محروم نسازید-کپی برداری از مطالب وبلاگ با ذکر منبع آزاد است
 
برنامه کاری آقای چان هو چوی مدیر جدید دفتر اتحادیه بین المللی تعاون در منطقه آس
ساعت ٥:۱۳ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٢ دی ۱۳۸۸   کلمات کلیدی:

رهبران عزیز تعاونی و همکاران عزیز
بدینوسیله با اظهار خوشنودی فراوان، در آغاز مسئولیتم به عنوان مدیر دفتر منطقه ای ICA در آسیا  و اقیانوسیه، به شما دوستان درود می فرستم. از آنجا که سمت جدیدم مصادف با آغاز سال نو گردید بدینوسیله خواهشمندم تهنیت و تبریکات تعاونی اینجانب را به خاطر حلول سال 2010 بپذیرید و امیدوارم موفقیت های چشمگیری در این سال برای تعاونی های نه تنها منطقه بلکه سراسر دنیا حاصل شود....


من به سه دلیل مهم به این موفقیت امیدوارم:
1- فرصتی که با افول شرکت های سرمایه مدار در نتیجه بحران جهانی مالی بر سر راه تعاونی ها قرار گرفته است؛
2- نیاز به سازمان هایی که از دل جامعه برخاسته اند به منظور تحقق دستور جلسه تغییرات آب و هوایی؛
و 3- اعلام سال 2012 به عنوان "سال بین المللی تعاون" توسط سازمان ملل متحد.
در عین حالی که تعاونی ها به دلیل " غیر قابل معامله بودن ارزش سهامشان "بنگاه های اقتصادی ارزشمندی می باشند، همچنین مشروع ترین و قانونی ترین بنگاه های ارزش بنیاد و جامعه مدار نیز هستند، تلفیق منحصر به فرد ویژگی های اجتماعی-اقتصادی تعاونی ها، آنها را از دیگر بنگاه های موجود در بازار متمایز نموده و این خود به برتری آنها در مسیر رقابت بهتر (هم از نظر کیفیت و هم از نظر قیمت محصولات) می افزاید و نیز به دستور جلسة مهم مسئولیت اجتماعی می پردازد.
ما در اتحادیه بین المللی تعاون به اصول تعاونی و قدرت تریبونی که ICA برای اعضای خود در تحقق دستور کار تجاری تعاونی ها به نفع اقتصاد های محلی و جهانی ایجاد نموده است عمیقاً اعتقاد داریم. من به شدت معتقدم که شبکه ICA باید جزء لا ینفک راه حل های مشکلات تعاونی ها باشد؛ مشکلاتی که از بی تفاوتی تعیین کنندگان بازار و سیاستگذاران  نشأت گرفته است.
بنا بر این، اجازه بدهید از این فرصت استفاده کنم و بر ادامه "راهکار تقویت تعاون" مورد اعتقاد مدیر سابق ICAROAP آقای شیل کوان لی تأکید کنم و همچنین تعهد نمایم که تلاش این جانب و تیم متعهد ICAROAP بر تضمین آرمان ها و منافع اعضای ICA به شیوه ای بدون قید و شرط خواهد بود. دستور کار پیش روی تعاونی ها، دستور کار مسئولیت آوری است اما با همکاری، مساعدت و هماهنگی شما عزیزان حتماً خواهیم توانست بر چالش هایی که بر سر راهمان وجود دارند، چیره شویم.